Release Erasmus + - Mezinárodní Fotografický a taneční workshop - Týden na workshopu s Integračním klubem Brána

 

 

V Polsku  - konkrétně ve městě  Ostroszowice se konal Mezinárodní fotografický a taneční workshop  Release  Erasmus +

Celé se to konalo v rámci evropského projektu Erasmus+ ve  Středisku  kultury a sportu Wispakoni. .

A  my Braňáci:  Anička ,Monča  , já a Roman  a pracovníci  Brány-Betty  s Tomášem a dobrovolníci Lenča s Vojtou jsme dostali unikátní možnost    reprezentovat  Centrum pro rodiny a sociální péči  z.s . Když jsme po 6 hodinách dorazili na místo,dostalo se nám vřelého přivítání  Goši a Pjotra , kteří mají středisko  Wispakoni  ..

 Po našem příjezdu jsme se  ubytovali a zasedli k večeři a  řekli jsme si pár informací k pobytu . Mně překvapilo,že tam budeme jediní  handicapovaní.Abych řekla pravdu ,nebyla  jsem z toho  všeho nějak nadšená :).Zdraví lidé,kteří vás nemusí přijmout, i když já se osobně nebojím  komunikovat se zdravýma,..tak  prostě riziko co když ..  Taky  bezbariérové to moc nebylo  . Šla jsem spát s tím,že to snad nějak zvládneme,ale  byla jsem  taková nesvá ..

  Ráno po snídaní jsme udělali seznamovací kolečko  .  Kde jsme se všichni nasmáli : zopakovat  všechny jména a ještě přídavné vymyšlené jméno na počáteční písmenko není jen tak . Odpoledne už začali Workshopy . Nejvíc mně bavilo povídání o úpravě fotek ve photoshopu,anebo   povídání o tom,že každý fotograf fotí jinak ,že se  fotka musí líbit hlavně fotografovi  .  Další dny plynuly  a já si je užívala. Stala se z nás všech úžasná parta,ani jazyková bariéra nebyl problém :)  A   dokonce ani naše postižení nebyl   problém !!! :).

I když mi  focení moc nešlo  - kvůli tomu že neudržím foťák  v rukou  . Focení jsem si náležitě užívala   . Dělala jsem vlastně modelku,ať už Tomášovi,který   mně a Romanovi dělal  asistenci při Workshopu,anebo   ostatním účastníkům Workshopu  .  Krmila jsem u toho koně,anebo  jsem byla   večer  nasvícená světlem, takže  mám  udělané  křídla , nadpisy atd .

Podvečerech jsme byli  všichni většinou spolu,povídali jsme si a hodnotili den  :)

Když byl čas,šli jsme na procházku .Měli jsme možnost hipoterapie.,kterou jsme využili.Poslední dny  jsme   se připravovali na výstavu fotek  a taneční workshop na své taneční vystoupení   .  Některé fotky jsem měla možnost  upravit v pc :)

Holky makaly na staré půdě,kde bylo  taneční studio .Dobrovolníkům a ostatním  klukům velké dík za naši Monču,která si mohla tancování užívat  každý den,navzdory  velkému počtu schodů.

v sobotu  vše vyvrcholilo  . Bylo úžasné představení tanečníků a vernisáž fotek . Přišlo hodně lidí i cizinci.V neděli jsme se se slzami v očích  rozloučili a vyjeli jsme směr Česko.

Zkrátka,komu se  poštěstí být součástí takového workshopu  s mezinárodní účastí? A ještě jsme si všichni   krásně sedli - byli jsme taková velká rodina ..Děkuji všem kdo tam byl :)

 a   za to vše díky  Betty  která  začala   všechno zařizovat  a díky ní  jsme se stali součástí  úžasného  workshopu.

Ani Tomáš ale nezůstává  pozadu je skvělý řidič  a "krásně "při  řízení zpívá :)

A ptáte se co dobrovolníci ? Na  ně si přece  nemůžeme stěžovat,jsou skvělí !!!! :).