Společně bez bariér

“Společně bez  bariér “ , že nevíte  o čem to vlastně píšu ?  To nevadí, já Vám to hned popíšu , protože právě tady ten článek  je celý o akci zvané Společně bez bariér .

Společně bez bariér je  “minifestiválek” .Řeknu to teď tak, jak bych to řekla já , snad se  nikdo nebude na mně zlobit..

Cíl je prostě takový :Společně se sejít , něco vyrobit ,zazpívat a tak dále,  podle tématu jednotlivých  sobot .  A společně si to užít ,ikdyž má nějaký účastník postižení.Prostě si to užít. všichni společně.

První festiválek byl  v roce 2014 .Ve formě 3 sobot. Nesmím ale zapomenout na ještě jednu sobotu ,která byla taky součástí festivalu . Byla to sobota ještě  s dílnami podle témat.  Na této sobotě Katka Kapicová - vozíčkářka a bývalá uživatelka  integračního klubu Brána ,předvedla dětem a nejen dětem ,jak   komunikovat s handicapovaným člověkem  a spoustu dalších věcí :) .To vše za pomoci pracovníků Brány :  Bety a Toma:)

Pak už byli normálně dílny na kterých byli uživatelé Brány, ale taky lidi s handicapem,které  do Brány nechodí .  :)

Jelikož se nám festiválek líbil,po roční pauze se uskutečnil 2 ročník  festivalu - Společně bez bariér 2016 .   Tentokrát ve 2 sobotách  . Jednu sobotu už  máme za sebou : Byla to sobota Rukodělná . Vyrábění  se mi líbilo  . Ale nejvíc se mi líbilo  zpestření programu   a to skvělý koncert kapely  Třesk a pán s paní,co cvičili   Acroyogu  :) Bylo to něco úžasného   . O to větší překvapení bylo ,když nám nabídli ,že si můžeme zkusit spolu s pánem základní pozici :) Kdy sedíte na nohách daného člověka.

Abych  se přiznala ,nechtěla jsem jít ,trochu jsem se bála , ale hlavně říkala jsem si , pán má dost práce s dětmi zdravými co bude dělat s vozíčkářkou, co neusedlí sama na židli , neudrží rovnováhu ..

A opravdu ,pán to zvládl!!!! Sice  pomáhali kluci ,  jistili ,abych nepřepadla - tak jak u zdravých lidí  - ale u mně  bylo asi 10 lidí :) Ale opravdu pán mně zvedl na  nohách do výšky jak všechny ostatní :) Vydržela jsem pár minut,ne tak až kvůli  sedu jsem chtěla dolů. Ale bylo to takové divné,sedět na nohách toho pána a dívat se na lidi z jiného úhlu pohledu.  :)

Ale  Úžasný zážitek  !

Chtěla jsem poděkovat   všem organizátorům , lektorům , Společně bez Bariér   . Opravdu všem,abych  na někoho nezapomněla, díky nimž se mohl festival konat.

Nutno dodat pro ty co neví.Prostor,ve kterém  se festiválek koná není moc bezbarierový .  Takže skoro všichni  pomáhali s převozem na dílny :) Za ten den (festival byl od 10 -  do 17) se všichni  natahali horedole teda parádně :)

Ano,toto jsou přesně ty chvíle,kdy jsi říkám:být zdráva bez handicapu..  Možná bych  nepoznala   :   Integrační klub   Bránu -  přes Bránu bych nešla na festival na Společně bez barier a nepoznala bych tam  Turistický oddíl Buntaranta  ..A dalších x  úžasných lidí,kteří  byli součástí tohoto úžasného festivalu.

Opravdu všem velké Díky!