Tábory s Paprskem Vyškov

UŽ odmalička jezdím na tábory. Na tábory pro handicapované .
Už delší dobu jezdím na tábory s Paprskem Vyškov. Už ani nevím přesně jak jsem na Paprsek natrefila .  Zkrátka hledali jsme tábor  který bych si užila ,zvladli by mně , a  aby tam nebyla nuda .  
Záčatky byli těžké , tábory a zvláště ty pro handicapované se podobají v mnoha věcech ale všude ten tábor  funguje jinak.  :) Překvapilo mně že odpoledňákak se nemusí nutně travit v posteli ale dá se stravit příjemně třeba venku na terase s ostatníma.  
Ale stačil jeden tábor s Paprskem a už se mně nezbavili.:)
strašně mi vyhovuje jak je dělaný program .Na Paprskovém táboře je hodně druhů postižení jak tělesně tak mentálně  postižení  ale program je vždy skvěle sestaven že se pobaví naprosto všichni .
Upřímně ? Mně nejde už tak o to jak budeme  trávit hrama volný  čas .  Mně jde vlastně  o ten  superní kolektiv "dětí (  no spíš už hodně přerostlé děti)  a dobrovolníku  .  A často se stává že Paprskové dva tábory jsou mnohdy jediné prázdninové a roční aktivity které člověk provozuje ( myslím děti a je to myšleno tak že mnohdy je to jejich jediné vyžití  ) tak si to užíváme naprosto všichni.  A proto kromě normálního VŽDY  superního  programu vymýšlíme nejrůznější blbosti :Stříháme si hlavy ,chodíme se koupat a jelikož máme opravdu originální dobrovolníky občas se stane že vás někdo v noci přijde pomalovat.  A to opravdu není zdaleka všechno. zkrátka čím větší sranda tím líp.

 

Celý tábor se všichni snaží aby nám všem bylo na táboře co NEJLÍP , o  tom svědčí unavenost dobrovolníku , a taky slzy na  konci tábora - na závěrečné  diskotéce.  A taky když se podíváte na fotky ta spokojenost jde vidět u všech. Děti jsou spokojení a tím padem všichni.

 

Já tady to vzala obrazně nepsala jsem den po dnu chtěla jsem to napsat tak jak to vidím já celkově .

A brala jsem to jako poděkovaní  naším úžasným dobrovolníkům kteří, se můžou přetrhnou aby nám udělali vždy dva nezapomenutelné letní tábory každý rok . Mnohdy se ani oni nevidí a setkají se až po roce . Protože jsou z jiného koutu české republiky a taky protože práce je prostě práce  nemůžou si vzít moc volna třeba pravě proto aby s námi mohli  jet  na tábor.

 

A hlavně jsem tady tím chtěla poděkovat ženě bez které by nebyl Paprsek a vůbec všechny akce Paprsku nebyli  . Jarce Bednářové (Jerry) .

 

Jerry děkuji moc že existuje Paprsek  . Vedeš ho dobře  už 25 let  .Díky . Ulehčuješ život rodinám s postiženým člověkem .O PAPRSKU VÍCE  ZDE :Paprsek Vyškov